LJ::portal

  • Home
  • Društvo
  • Šport
  • Obavijesti
  • Crna kronika
  • Kultura
  • Pogled u prošlost
  • Arhiva
    • 1.2. 2009 – 21.2. 2014
    • 21.2. 2014 – 1.2. 2017
  • Osmrtnice
  • Info

FOTO&VIDEO: Prijatelji iz Slavonije i Dalmacije iznenadili Dream team Babe. Autor: Ljubuški portal | Ana Bubalo.

babe-i-prijatelji
09.08.2020 Društvo

Iako je vrijeme odmora naše popularne Dream team Babe ne odmaraju. One vrućinu tjeraju svojim veseljem i pjesmom. Sinoć su Nada, Ana i Blagica te Senka i Verka uživale uz hercegovački biser u Prirodnom vodenom parku Koćuša. Idilu prekrasnog ambijenta prekinula je pjesma i iznenađenje prijatelja koji su stigli iz Dalmacije i Slavonije kako bi iznenadili svoje prijateljice Babe.

Dvije slavonske, Nada Mihić i Ana Turkalj iz KUD-a Ruža Hrvatska iz Gornjeg Karina organizirale su iznenađenje,a njihovi prijatelji Zoran Nakić i Viktor Bobanović su podržali ideju i jednostavno iznenaditi Babe i s njima se malo družili i pjevali.

 

Vukšićki Bećari osnovani su prije dvije i pol godine i od tada su imali osam nastupa Lijepom našom i tri Dobro jutro Hrvatska te sudjelovali na smotrama i događajima. Tako su u kratkom razdoblju obišli Hrvatsku i BiH. „U Ljubuškom na Lijepom našoj smo upoznali Babe i od tada naše prijateljstvo traje i neće biti prekinuto ni kada ga dragi Bog prekine, jer ćemo i gore opet pjevati. Mi njegujemo kulturu, običaje i tradiciju, a to jednostavno treba voljeti“, kazao je Zoran Nakić, voditelj muške pjevačke skupine Vukšićki bećari.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA



Babe nisu krile radost zbog iznenađenja i dolaska njihovih prijatelja u Ljubuški te su večer iskoristili za zajedničku pjesmu i veselje. „Ovo je veliko iznenađenje. Ja sam se s njima čula jutros i oni su rekli da ne mogu doći da imaju obaveza, sad sam sretna i drago mi je što su došli. Velika im hvala, odavde do neba. Ovo je jedno društvo koje se ne može više naći. Jednostavno smo se pronašli i često se družimo“, kazala je Nada Lauc.

 

„Naiđete na skupinu ljudi, muškaraca i žena koji se naprosto zbog pjesme, plesa i svojih običaja druže. Mi smo u principu svi istog mentaliteta, i mi iz Ravnih kotara iz Dalmacija te iz Slavonije. Mi smo svi više-manje jednaki i došli smo kod Baba u Ljubuški i s njima se sprijateljili jer smo u biti svi slični. Onaj tko se s nama ne druži to ne može skužiti. Nema mržnje i priče, samo pjesma i veselje. To je ono kada nekoga zavolite na prvi pogled i meni je čast i ponos družiti se s njima“, kazao je Viktor Bobanović kojeg su Babe ovo ljeto planirale pretvoriti u curu da pjeva s njima i budem ljubuška Baba. Sve je to trebalo biti na Silu Baba koje je planiranu u sklopu Ljubuškog ljeta, ali je odgođeno zbog situacije s pandemijom koronavirusa.

 

 

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA



 

 

 

kol 9, 2020Ana Bubalo

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA




FOTO: Četvrta večer turnira „Isto k'o mjesne“MONIKA VIŠTICA: Sutjeska Trail i ljepote nacionalnog parka
09.08.2020 Društvo
Ljubuški portal
IED “HERC INFO”

ljportal crveni

®© Ljubuški portal - ljportal.com | Ljubuški na dlanu

Osmrtnice.ljportal.com
Kontakt

Address: Hrvatskih branitelja 57, 88320 Ljubuški

Phone: +387 63 214 819

Email: info@ljportal.com

2009-2020© Ljubuški portal