Vatrogasci iz Ljubuškog prekjučer su intervenirali na gašenju tri požara, te na čišćenju kolnika nakon jedne prometne nesreće. Kako se navodi u izvještaju Uprave civilne zaštite ZHŽ-a, prvi požar zabilježen je prekjučer u vremenu od 15:25 do 16:50 sati, u mjestu Grljevići, u zaseoku Zadrine kuće gdje je gorjela trava i nisko raslinje oko kuća. Ovaj požar su ugasila četiri vatrogasca s jednim vozilom.
Tek što je ova intervencija završena vatrogasci su ponovno morali intervenirati.
Prekjučer u vremenu od 17:20 do 18:50 sat dva ljubuška vatrogasca s jednim vozilom su imali tehničku intervenciju u mjestu Humac, gdje su čistili kolnik nakon prometne nezgode.
Potom su u vremenu od 19:40 do 20:20 sati dva vatrogasca s jednim vozilom gasila požar u mjestu Studenci, gdje je gorjela trava i nisko raslinje.
Posljednja intervencija istog dana odvijala se u vremenu od 20:20 do 21:30 sati, gdje su tri vatrogasca s vatrogasnim vozilom gasili požar na dojavu mještana u mjestu Gornji Radišići, gdje je gorjela deponija smeća u blizini groblja “Krvnica”, piše Radio Ljubuški