LJ::portal

  • Home
  • Društvo
  • Šport
  • Obavijesti
  • Crna kronika
  • Kultura
  • Pogled u prošlost
  • Arhiva
    • 1.2. 2009 – 21.2. 2014
    • 21.2. 2014 – 1.2. 2017
  • Osmrtnice
  • Info

Milica Musa (39), majka sedmero djece nominirana za “Hercegovku godine”. Autor: Hercegovka.net.

MilicaMusa
15.11.2024 Zanimljivosti

Nominacije za izbor “Hercegovka godine ” su u tijeku.
Svaka novopristigla nominacija nosi svoju priču i kroz nju se iščitava hrabrost žene Hercegovke.
Pristigla nam je i nominacija za jednu ženu rođenu u Ljubuškom prije 39 godina, djetinjstvo provela u Brotnju, selo Služanj  sada nakon udaje živi u Rasnu kod Širokog Brijega. Njeno ime je Milica Musa, a popratno pismo prenosimo u cijelosti:

Nominiramo jednu mladu, krasnu ženu koja za sebe kaže da je “obična žena”, ali mi se ne bismo složili s time jer je puno bolje da ju oslovimo kao posebna i hrabra žena. Njeno ime je Milica Musa. Rođena je u LJubuškom prije 39 godina. Živjela je Brotnju, selo Služanj. Srednjoškolsko obrazovanje stekla je u Čitluku. U Mostar je došla 2007. godine, točnije u Bijelo Polje kod Mostara kod u samostan sestra franjevki gdje je provela 11 plodonosnih mjeseci.
No, uvijek to u životu tako biva – Čovjek sniva, a Bog određuje. Tako je Milica za boravka u samostanu u srcu dobila potvrdu biti pozvanom da bude majkom mnogobrojne djece. I krenula je tim putem. Udala se 2011. godine u Rasno, župu svetog Franje.
Služeći našem Učitelju, kako Milica voli kazati, dobili su sedmero prekrasne djece kojima je Milica posvetila svoj život i još četvero kako Milica kaže za Nebo. Odnosno, Milica je izgubila još četvero djece, u trudnoćama troje djece, a jedno nakon poroda.
Ova divna majka Hercegovka sa svojih sedmero djece koji su joj najveći blagoslov provodi svoje vrijeme, želeći ih odgojiti za Nebo.
Milica voli istaknuti da se slaže s jednim svetim svećenikom koji je rekao; “Budi svet, jer sve ostalo je nula”
Nakon što ste pročitali biografiju, vjerujem da ste i vi sada suglasni da je riječ o jednoj posebnoj mladoj hrabroj ženi.
ženi koja nalikuje na naše izvorne majke Hercegovke koja su svoj život posvetile obitelji i Bogu, a kao takva zaslužuje ponijeti i ovu laskavu titulu “Hercegovka godine”, kako bismo odaslali sliku široj javnosti jedne kršne žene Hercegovke koje su još uvijek na tom tragu i tako žive.

 

stu 15, 2024Desk Redakcija
Sukob maloljetnika u Ljubuškom: Jedan završio s ozljedamaMinistar MUP Mladen Bebek: „Osuđujem takvo ponašanje policijskih službenika“
15.11.2024 Zanimljivosti
IED “HERC INFO”

®© Ljubuški portal – ljportal.com | Ljubuški na dlanu

ljportal.com/osmrtnice
Kontakt

Address: Hrvatskih branitelja 57, 88320 Ljubuški

Phone: +387 63 214 819

Email: info@ljportal.com

2009-2026© Ljubuški portal - Ljubuški na dlanu