
Nakon godina čekanja otvoren je stečajni postupak nad Hercegovačkom bankom d.d. Mostar u likvidaciji, odlučio je Općinski sud u Mostaru na prijedlog Agencija za bankarstvo Federacije Bosne i Hercegovine.
Poziv suda
Sud je slijedom toga pozvao sve povjeritelje da u dodatnom roku od 30 dana od dana objavljivanja oglasa prijave svoja potraživanja stečajnom sudu te sve povjeritelje stečajnog dužnika da u roku od 30 dana obavijeste stečajnog upravitelja koja prava osiguranja potražuju na predmetima imovine stečajnog dužnika.
Uz to, pozivaju se sve osobe koje imaju obveze prema stečajnom dužniku da ih bez odgađanja izvrše prema stečajnom dužniku, a stečajni dužnik i sve treće osobe pozvane su da stečajnom upravitelju predaju u posjed imovinu i dokumentaciju stečajnog dužnika koja je u njihovom posjedu.
Sud je odlučio i da se Prva skupština povjeritelja održi 28. veljače 2025. na kojoj će skupština na osnovu izvještaja stečajnog upravitelja odlučiti o daljem tijeku stečajnog postupka.