Neka vas ova molitva pripremi za dan posta i odricanja
Ljubušanka Andrea Jurić, epidemiologinja iz Mostara govorila je za N1 o stanju u Čitluku uzrokovanu pandemijom korona virusa.
Županijski stožer civilne zaštite HNŽ donio je u četvrtak Odluku o zabrani kretanja između gradova i općina unutar HNŽ-a.
Proglašavanje pandemije korona virusa COVID-19 donijelo je velike izazove i promjene za Sveučilište u Mostaru. Od organizacijskih izazova, nastave na daljinu, suradnji, dnevnih aktivnosti, općenito funkcioniranja cijelog sustava. Kako je Sveučilište dočekalo krizu i na koji način se postavilo prema svim izazovima razgovarali smo s prof. dr. Zoranom Tomićem, rektorom Sveučilišta u Mostaru.
Ljubuški portal pobrinuo se da Ljubušaci ne budu uskraćeni za sliku svetih misnih slavlja i obreda u Velikom tjednu, tako da možete pogledati snimke s Humca, iz Veljak i Studenaca.
Posljednja večera uistinu s pravom nosi taj naziv. Isus polazi na put osude, muke i smrti. Veliki petak bio je odlučujući. Događaji su se zgusli kao nikada do tada.
Danas Isus pred nas stavlja jednu krepost koja i nije baš "popularna" u ovom modernom svijetu. Govori nam i svojim primjerom pokazuje poniznost. Sagiba se i učenima pere noge.
Do sada je u Širokom Brijegu 35 osoba bilo pozitivno na testiranju, a u ŽZH ukupno 49 osoba,
Uslijed novonastale situacije izazvane virusom COVID-19, Centar za mentalno zdravlje Ljubuški će, do daljnjeg, pružati usluge psihosocijalne pomoći i podrške putem telefona.
Zanimljivo je da je među referencama za dobivanje posla i angažman ALBA-e u , Grudama, Ljubuškom, Mostaru, Širokom Brijegu i još nekoliko bh. gradova.
Na Humcu misa Večere Gospodnje bit će u 18 sati u crkvi sv. Ante na Humcu, s ograničenim brojem vjernika. Nakon svete mise biti će tiho klanjanje do ponoći u staroj crkvi sv. Ante na Humcu, a prijenos mise možete pratiti na Facebook stranici „Franjevački samostan i Župa sv. Ante Padovanskog Humac – Ljubuški“.
Središnji državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske će doznačiti jednokratno Županijskoj bolnici „dr. fra Mato Nikolić“, Nova Bila; Županijskoj bolnici Orašje; Općoj bolnici Jajce; Javnoj ustanovi Dom zdravlja Kiseljak; Javnoj ustanovi dom zdravlja sa stacionarom Žepče; Domu zdravlja Mostar; Domu zdravlja Odžak; Domu zdravlja Tomislavgrad; Domu zdravlja Široki Brijeg; Domu zdravlja Posušje; Domu zdravlja Grude i Domu zdravlja Ljubuški, u svrhu suzbijanja COVID-19.
U ovim danima izazova za sve nas, u uvjetima koji su ranije bili nezamislivi, želimo izraziti zahvalnost svima vama koji ste doprinijeli da se nastava na daljinu uspješno realizira.
Ministarstvo unutarnjih poslova ŽZH nas je obavijestilo o jednom zabilježenom kršenju samoizolacije, a drugi prekršaji nisu zabilježeni u protekla 24 sata. Prema zadnjim podacima koje smo od Zavoda za javno zdravstvo ŽZH zaprimili u samoizolaciji se nalazi 935 osoba, što predstavlja pad od 11 osoba u odnosu na prethodni dan. U Širokom Brijegu se trenutno nalazi 306 osoba, u Posušju 311, Ljubuškom 188, a na području Gruda je 130 osoba u samoizolaciji.
Groblje Krvnica- najstarije groblje u Hercegovini, a ujedno i jedno od ljepših ovih dana je dodatno uređeno. Umjesto skulptura smeća bačenih pokraj vječnih počivališta naših najmilijih sada je napokon očišćen prostor kakav i priliči ovom svetom mjestu. Sve smeće je adekvatno uklonjeno te je poravnata površina.