Odgovor na pitanje kako se naš Grad nosi s krizom potražili smo u razgovoru s gradonačelnikom Nevenkom Barbarićem.
Mi glupi ćemo i dalje poštivati pravila i zapovijedi, a vi pametni ćete ugrožavati svoj i naš život!
U Županiji Zapadnohercegovačkoj u posljednja četiri dana registrirano je više od 20 požara. Većinom su gorjeli trava i nisko raslinje i šuma, a požar je prijetio i još uvijek prijeti stambenim objektima i vodovima dalekovoda, a pričinjena je i velika materijalna šteta.
Oni koji zbog nekog razloga niste pratili uživo, snimke možete pogledati ovdje:
"To je jedna vrsta zavaravanja, ali s druge strane, dobro je da su djeca koliko-toliko angažirana. Mislim da je nastava na televiziji u redu, ali sve ovo ostalo je mučenje učenika i profesora, barem po onome što sam čula. S druge strane, učenici moraju na neki način odslušati to gradivo, iako ne mislim da će steći neko osobito znanje."
Ovom prilikom zahvaljujemo svim zdravstvenim djelatnicima koji daju svoj obol u našoj Zapadnohercegovačkoj županiji te svima koji se pridržavaju naredbi i mjera nadležnih tijela. Veliko hvala Crvenom križu ŽZH na čelu s Viktorom Grbavcem
Na 14. izvanrednoj sjednici Županijskog stožera civilne zaštite održanoj 6. travnja 2020. godine donesene su sljedeće Zapovijedi:
Prijenos ćete moći pratiti na facebook stranicama Franjevački samostan i Župa sv. Ante Padovanskog Humac – Ljubuški i Ljubuški portal.
Gradovi Široki Brijeg i Ljubuški, te općine Posušje i Grude donijele su prijedlog mjera za pomoć poduzetnicima i obrtnicima za vrijeme trajanja nepogode prouzrokovane pojavom koronavirusa, saznaje Ljubuški portal.
Na temelju Zakona o zaštiti i spašavanju ljudi i materijalnih dobara od prirodnih i drugih nesreća na prijedlog Gradskog stožera civilne zaštite, gradonačelnik Grada Ljubuškog Nevenko Barbarić proglasio je stanje prirodne nesreće na prostoru grada Ljubuškog uzrokovane niskim temperaturama – mrazom, na kulturama: krumpir, lubenica, bostan, kajsija i nektarina.
Kasno sinoć smo dobili rezultate jučerašnjih testiranja za četvero naših sugrađana i svi brisevi su negativni. Danas testiramo još četiri uzorka na COVID-19 u dogovoru s nadležnim liječnicima. Dom zdravlja Ljubuški nastavlja raditi po već prezentiranoj organizaciji rada do daljnjega.
U protekla 24 sata u COVID-19 bolnici SKB Mostar preminule su dvije ženske osobe. Jedna osoba je iz Čitluka, a druga iz Konjica.
U Mostaru se održava press konferencija Stožera civilne zaštite HNŽ-a povodom epidemije koronavirusa.
Kako je portal Brotnjo.info prije nekoliko minuta doznao, među novih 7 pozitivnih slučajeva na koronavirus je i Marin Radišić, načelnik općine Čitluk.
Zbog pandemije koronavirusa počela su otkazivanja svadbi u Hercegovini, kojih bi posebno veliki broj bio u svibnju. U Velikom smo tjednu i da su okolnosti normalne, od Uskrsa bi počela “sezona svatova”. No, na nju ćemo morati pričekati još neko vrijeme.