Grad Ljubuški je jučer proglasio stanja prirodne nepogode i mnogi Ljubušaci se pridržavaju pravila i naredbi Kriznog stožera Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi Županije Zapadnohercegovačke.
Poseban apel je upućen roditeljima za suradnju pri izvedbi ovih oblika nastave budući je svima zajednički cilj kvalitetno obrazovanje djece, čak i u posebnim situacijama kao što je trenutno u državi.
Rješenje o samoizolaciji u Zapadnohercegovačkoj županiji (ZHŽ) dobilo je oko 160 osoba, a za tri osobe urađen je test na koronavirus i sva tri nalaza bila su negativna.
Kao što smo i najavili, večeras je krenulo pranje ulica u užem gradskom područjumLjubuškog. Nakon pranja ulica započela je dezinfekcija po svim područjima.
Obraćam vam se ovim pismom danas, na svetkovinu sv. Josipa, zaručnika Blažene Djevice Marije i zaštitnika velikoga dijela naše mjesne Crkve: Mostarsko-duvanjske biskupije. Sv. Josipa Crkva časti kao najsnažnijega zaštitnika slabih i potrebnih pomoći. Stoga ćemo se u ovim vremenima kušnje na poseban način utjecati zagovoru ovoga Božjeg ugodnika kojemu, nakon Gospe, naše Majke po milosti, pripada najveća čast i dika u Crkvi.
Dva nova slučaja zaraze koronavirusom, kao što smo objavili ranije tijekom dana, potvrđena su na konferenciji za novinare Kriznog stožera HNŽ-a održanoj ispred Klinike za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju SKB Mostar.
Dezinfekciju i pranje ulica izvršiti dana 19.03.2020. godine, sa početkom u 18.00 sati. Moli se stanovništvo da se pridržava provedbe ovih mjera i da ostane u svojim stambenim objektima.
"Ovim putem izvješćujemo Vas da Klinika za ginekologiju i porodništvo Sveučilišne kliničke bolnice Mostar od 20.03.2020.godine ponovno kreće s redovnim programom poroda",
Obzirom da je, nažalost, već izvijesno da se u školske klupe nećemo vratiti krajem ožujka, kao što je bilo planirano, i kao što smo se svi nadali, Županijsko Ministarstvo obrazovanja donijelo je odluku da u ponedjeljak, 23. ožujka 2020. krenemo s online nastavom.
Zbog straha od širenja koronavirusa, Srbija i Crna Gora su zatvorile sve granične prijelaze prema Bosni i Hercegovini. Ulazak u te zemlje je dozvoljen samo njihovim državljanima, strancima koji imaju prijavljen boravak i vozačima teretnih vozila.
Ukupno je pet zaraženih u gradu na Neretvi. "U Mostaru je ukupno pet osoba zaraženo, još se ne zna tko su. Vrlo je teško ostati racionalan u ovoj situaciji.
Još dvije osobe u Mostaru zaražene su koronavirusom,
U novonastaloj situaciji, kada je fokus na svemu negativnom, kada se čini da se sve ruši, otkazuje i zatvara, pomislite i na ove pozitivne stvari, u sjajnoj pjesmi Rusmira Agačevića:
Nadbiskup metropolit vrhbosanski kardinal Vinko Puljić uputio je, 18. ožujka 2020. svim svećenicima, redovnicima i redovnicama i svim vjernicima Vrhbosanske nadbiskupije Dodatne upute i odredbe u svezi s proglašenom pandemijom koronavirusa. Upute i odredbe prenosimo u cijelosti: