LJ::portal

  • Home
  • Društvo
  • Šport
  • Obavijesti
  • Crna kronika
  • Kultura
  • Pogled u prošlost
  • Arhiva
    • 1.2. 2009 – 21.2. 2014
    • 21.2. 2014 – 1.2. 2017
  • Osmrtnice
  • Info

Pancelot predstavlja treći singl: “Zemlja je okrugla” – glazbeno putovanje koje ne zaobilazi stvarnost. Autor: I. A. | Lj::portal.

pancelot
20.06.2025 Kultura

Nakon pjesama „Nebo iznad grada“ i „Gdje se skrivaš“, ljubuški bend Pancelot objavio je treći autorski singl, još jednu zvučnu i vizualnu priču nastalu iz srca Hercegovine.

Mladi ljubuški bend Pancelot nastavlja svoj glazbeni put i publici predstavlja treći autorski singl pod nazivom “Zemlja je okrugla”. Pjesma donosi prepoznatljivu kombinaciju introspektivnog teksta, snažne melodije i produkcijski dorađenog zvuka, uz atraktivan videospot sniman na autentičnim lokacijama.

Ekipa koja stoji iza pjesme dobro je poznata publici koja prati njihov rad od početka:

Vokal: Ante Ereš
Bubnjevi: Šimun Barbarić
Gitare: Slaven Barbarić
Bass gitara i autor teksta: Ivan Nižić
Back vokal: Miran Rotim

Glazba potpisuje bend Pancelot, dok su produkciju, aranžman i mastering odradili u suradnji s Josipom Jocom Vukojom u studiju Energy Records Mostar.

Videospot je snimio, montirao i produkcijski oblikovao Dino Kadragić, a uloge u videu tumače Anamarija Bilić, Vice Herceg i Kristijan Boras.

“Zemlja je okrugla” nije samo naslov pjesme – već i snažna poruka o cikličnosti života, susretima i bijegu, lutanjima i povratku sebi. Tekst, koji potpisuje Ivan Nižić, uvodi nas u unutarnje preispitivanje, dok glazba nosi karakterističan Pancelotov ton – jednostavan, a slojevit.
Pjesma ‘Zemlja je okrugla’ nastala je kao iskreni odraz unutarnjeg osjećaja izgubljenosti i svijeta koji nas često pritiska informacijama, lažnim obećanjima i očekivanjima. U njoj govorimo o bijegu od stvarnosti, o ironiji vremena u kojem živimo, o kutku svijeta koji nas formira, ali i o tome da je, bez obzira gdje jesi – sve to ipak povezano.

Bend se i dalje oslanja na autentičnost i organski razvoj. Bez velikih najava, bez pompe – ali s velikom ljubavlju prema glazbi.

“Ne trčimo, nismo instant. Gradimo priču, pjesmu po pjesmu – i puštamo ljudima da nas pronađu,” poručuju članovi benda.

Pancelot ostaje vjeran svojoj misiji – stvarati, snimati, svirati i dijeliti ono što žive. I zato, kako sami kažu:
▶️ Nova pjesma. Novi krug. Zemlja je okrugla.

 
 
 
 
 
Pogledajte ovu objavu na Instagramu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Objavu dijeli Pancelot (@pancelot_official)

lip 20, 2025Desk Redakcija
Fisoglas
Josip Jelinić najavljuje “Požar Ljubavi”: Nakon Križnog puta slijedi knjiga i pjesma koje će dotaknuti tisućeMostarci prodali 94 grla stoke vlasništvo ljubuškog stočara za 10.000 KM i podijelili novac
20.06.2025 Kultura
nuic_listopad
Ljubuški portal
IED “HERC INFO”

®© Ljubuški portal – ljportal.com | Ljubuški na dlanu

ljportal.com/osmrtnice
Kontakt

Address: Hrvatskih branitelja 57, 88320 Ljubuški

Phone: +387 63 214 819

Email: info@ljportal.com

2009-2025© Ljubuški portal