LJ::portal

  • Home
  • Društvo
  • Šport
  • Obavijesti
  • Crna kronika
  • Kultura
  • Pogled u prošlost
  • Arhiva
    • 1.2. 2009 – 21.2. 2014
    • 21.2. 2014 – 1.2. 2017
  • Osmrtnice
  • Info

Sutra proslava blagdana sv. Paškala u Vitini. Autor: Ljubuški portal | Foto: Perica Biško.

16.05.2018 Društvo

Za blagdan nebeskog zaštitnika sv. Paškala  župljani Vitine su se pripremali kroz trodnevnicu i prigodni program,  večernjom misom i nakon toga duhovnom obnovom koju je predvodio fra Josip Ikić, franjevac iz Visokog.

Sutra, na sam blagdan sv. Paškala, svete mise biti će u 9 sati  i procesija i svečana sveta misa u 18 sati. Ovim su htjeli omogućiti svima (đacima i uposlenicima) da mogu slaviti Nebeskog Zaštitnika. Svetkovina je zapovijedna!  Misu predvodi fra Zvonimir Pavičić, kapelan u Međugorju, prošlogodišnji mladomisnik!

 „Dragi župljani, evo i ove godine nam dolazi blagdan našeg nebeskog zaštitnika kojeg ćemo proslaviti u četvrtak 17. svibnja. Neka nas sveti Paškal sve sabere u našu Župu, kako to već čini stoljećima, kako bi smo ga što dostojnije proslavili. Neka proslava ovog skromnog sveca bude fokusirana na svetu Euharistiju koju je on posebno častio što mu je u konačnici  donijelo svetost. Ne dopustimo da proslava sv. Paškala, našeg nebeskog zagovornika, zasjene ovozemaljske draži pa da nam bude važnije što ćemo odjenuti ili pojesti taj dan, a da zaboravimo na ono što je za sv. Paškala, a trebalo bi i nama biti, najbitnije – na Euharistiju. Slijedeći primjer sveca euharistije s posebnom pobožnošću i žarom pristupimo svetom žrtveniku u misnom slavlju i s punim pouzdanjem uputimo svoje molitve Njemu koji je u tim trenutcima tu živ i prisutan, i tu Isusovu stvarnu prisutnost nosimo i živimo u svom svakodnevnom životu. Dragi  župljani, svakodnevno nastojimo crpiti snagu iz euharistije te živimo na način da se vidi da je Krist u nama djelotvorno prisutan. Neka nam zagovor  ovog velikog sveca bude na pomoć da možemo po njegovu primjeru  živjeti i doći u nebesku domovinu gdje je Onaj koji je u euharistiji i danas stvarno prisutan“, riječi su župnika fra Željka Grubišića povodom proslave blagdana sv. Paškala.

„Kao što ste mogli primijetiti novi dio parkirališta je asfaltiran i sada imamo dovoljno prostora za vozila. Asfaltiranje je platila Općina Ljubuški i zato najiskrenije zahvaljujemo načelniku Nevenku Barbariću  na ovom velikom daru. Pri kraju su radovi u crkvi na sustavu grijanja i hlađenja. Uvjeti za nesmetan dolazak i parkiranje te ugodan boravak u crkvi stvoreni su, a na nama je koliko ćemo se pokrenuti i upotpuniti svoju duhovnu izgradnju. Hvala svima koji su u ovom sudjelovali kao i onima koji su htjeli, a nisu mogli“, piše u Glasniku  župe sv. Paškala.

svi 16, 2018Ana Bubalo
Na Kerametalu obilježen Međunarodni dan celijakijeFOTO: Predstavljeno troknjižje o generalu Slobodanu Praljku
16.05.2018 Društvo
IED “HERC INFO”

®© Ljubuški portal – ljportal.com | Ljubuški na dlanu

ljportal.com/osmrtnice
Kontakt

Address: Hrvatskih branitelja 57, 88320 Ljubuški

Phone: +387 63 214 819

Email: info@ljportal.com

2009-2026© Ljubuški portal - Ljubuški na dlanu