LJ::portal

  • Home
  • Društvo
  • Šport
  • Obavijesti
  • Crna kronika
  • Kultura
  • Pogled u prošlost
  • Arhiva
    • 1.2. 2009 – 21.2. 2014
    • 21.2. 2014 – 1.2. 2017
  • Osmrtnice
  • Info

Tužitelj Josip Aničić otkrio kako je došlo do tragedije u Posušju. Autor: Radio Sarajevo.

josip-ancic
02.01.2021 Društvo

U cijeloj Bosni i Hercegovini danas je Dan žalosti nakon tragedije u Tribistovu kod Posušja, gdje je osmero mladih izgubilo živote u novogodišnjoj noći uslijed gušenja plinom.

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine je jučer donijelo Odluku o proglašenju 2. sječnja Danom žalosti u BiH zbog tragične pogibije osmero mladih iz Općine Posušje. Odluka je jednoglasno usvojena.

Josip Aničić, glavni tužitelj ZHK - undefined

Foto: Radiosarajevo.ba: Josip Aničić, glavni tužitelj ŽZH

Vlada Federacije BiH proglasila je 4. januara Danom žalosti, a Zapadnohercegovačka županija proglasio je tri dana žalosti 2, 3. i 4. sječnja.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA



 

Ekipa portal Radiosarajevo.ba sinoć je bila u Posušju, gdje je zabilježila potresne razgovore s prijateljima nastradalih momaka i djevojaka, misu koja je održana u crkvi Blažene djevice Marije u Posušju, te srceparajuće prizore paljenja svijeća za nastradale u samom centru ovog bh. grada.

Dan nakon tragedije razgovarali smo s Josipom Aničićem, tužiteljem Tužilaštva Zapadnohercegovačke županije, koji je za portal Radiosarajevo.ba otkrio prve rezultate uviđaja.

“Trenutno se nalazim u Sarajevu, u koji sam došao prije tragedije. Od kolege koji je radio uviđaj sam saznao da je, neslužbeno, utvrđeno da je agregat iz kojeg je i iscurio smrtonosni ugljični monoksid, uzrok smrti osam mladih u novogodišnjoj noći”, priča nam Aničić.

On kaže, naravno, još je to neslužbeno, da se agregat nalazio u jednoj manjoj prostoriji nalik na ostavu.

 

“Kako mi je kolega rekao ta ostava u kojoj je bio agregat prozorčićem je bila povezana s većom prostorijom u kojoj su se mladi nalazili, i u kojoj je došlo do tragedije”, dodao je Aničić.

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA



Glavni tužitelj ŽZH je za Radiosarajevo.ba kazao da je obdukcija tijela počela jutros u 8 sati u Sveučiličnoj bolnici u Mostaru.

“Iz iskustva kažem da ćemo teško danas dobiti rezultate obdukcije. Moje je mišljenje da će se obdukcija raditi dva dana, tako da ćemo tek u ponedjeljak ili utorak moći kazati tačan uzrok smrti. Koliko sam uspio saznati, od svih preminulih će se odmah uzeti krv i urin i dati na analizu”, kazao je Josip Aničić, tužitelj ŽZH za portal Radiosarajevo.ba.

 

Imena stradalih

 

U novogodišnjoj noći u strašnoj tragediji u Tribistovu u općini Posušje uslijed gušenja plinom u vikendici smrtno su stradali: 

Ivan Miličević, rođen 29. 8. 2001. u Posušju, nastanjen u Poklečanima, Posušje,  Stipe Romić, rođen 27. 9.2001. u Posušju nastanjen u Poklečanima, Posušje,  Mirela Rezo rođena 8. 9. 2001. u Švicarskoj nastanjena u Posušju,  Žana Pavković, rođena 15. 9. 2001. u Splitu nastanjena u mjestu Vrpolje, Posušje,  Mia Soldo, rođena 4. 8.2001. u Splitu nastanjena u Sutini, Posušje,  Stipe Pavković, rođen 22. 9.2001. u Mostaru nastanjen u Vrpolju, Posušje,  Marija Pavković, rođena 16. 4. 2001. u Splitu nastanjena u Vrpolju, Posušje,  Stjepan Jukić, rođen 9. 8.2001. u Mostaru nastanjen u mjestu Batin, Posušje.

sij 2, 2021Ana Bubalo

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA




VIDEO Bol i tuga u Posušju: Shrvani roditelji se oprostili od djece: 'Pustite me unutra, želim ih vidjeti'Molimo večeras za stradalu posušku mladost
02.01.2021 Društvo
Ljubuški portal
IED “HERC INFO”

ljportal crveni

®© Ljubuški portal - ljportal.com | Ljubuški na dlanu

Osmrtnice.ljportal.com
Kontakt

Address: Hrvatskih branitelja 57, 88320 Ljubuški

Phone: +387 63 214 819

Email: info@ljportal.com

2009-2020© Ljubuški portal