LJ::portal

  • Home
  • Društvo
  • Šport
  • Obavijesti
  • Crna kronika
  • Kultura
  • Pogled u prošlost
  • Arhiva
    • 1.2. 2009 – 21.2. 2014
    • 21.2. 2014 – 1.2. 2017
  • Osmrtnice
  • Info

FOTO: U Ljubuškom promovirana knjiga “I suci su samo ljudi” Gorana Paradžika. Foto&video: Ljubuški portal.

paradzik-goran-1536x1025-1
17.02.2023 Društvo

Duhovito, uz prepričavanje zanimljivih anegdota, te zgoda i nezgoda iz života nogometnog suca protekla je promocija knjige „I suci su samo ljudi“ Gorana Paradžika u ljubuškom hotelu Bigeste.

Okupilo se na promociji više stotina ljudi, jedva da je bilo mjesta za sve koji su pristigli na promociju, a sve je proteklo u šaljivom tonu i uz salve smijeha.

Na kraju je čak guslar Josip Begić „odguslio“ pjesmu o Paradžiku, a dvoranom se prolomio dugotrajan pljesak.

Predstavljači su se potrudili kako bi zabavili publiku, ali ujedno i istaknuli vrijednost ovog djela.

Tako je Dušan Musa, koji je bio redaktor djela, istakao kako je Paradžik kroz ovu knjigu prikazao i razvojni put nogometnog suđenja u BiH.

Uz Musu, o knjizi su govorili Elmir Pilav, predsjednik Komiteta za suce i suđenje Nogometnog saveza BiH, Hrvoje Turudić, potpredsjednik Komiteta za suce i suđenje Nogometnog saveza BiH, te voditelj programa Albert Pehar, a osim što se u dvorani moglo čuti šaljivih situacija iz svijeta suđenja, nizale su se i pohvale za Paradžikovu knjigu.

Istaknuto je kako bi ista mogla poslužiti kao inspiracija novim generacijama da se odluče na karijeru nogometnog suca, da je riječ o jednom raritetu jer je možda i riječ o prvoj sudačkoj biografiji s prostora bivše Jugoslavije, ali i da je riječ o djelu u kojem su od zaborava sačuvani mnogi vrijedni trenuci iz bh. nogometa.

Isječke iz knjige je čitao Tigran Delić, a u glazbenom dijelu programa nastupili su Josip Bošnjak i Nikola Granić.

Goran Paradžik se na kraju zahvalio svima koji su mu pomogli kako bi ova knjiga ugledala svijetlo dana, a niti on nije propustio publiku počastiti s jednom zanimljivom anegdotom.

Promocija je održana u sklopu program obilježavanja Dana Grada Ljubuškog, a organizator promocije bila je ljubuška podružnica HKD Napredak, koja je i nakladnik knjige.

Paradzik-knjiga-6

Paradzik-knjiga-5

Paradzik-knjiga-2

Paradžik

FOTO: Bljesak.info

FOTO: Bljesak.info

FOTO: Bljesak.info

FOTO: Bljesak.info

FOTO: Bljesak.info

FOTO: Bljesak.info

 

 

velj 17, 2023Slovojed
Sindikat srednjih škola u ŽZH uputio zahvalu i podržao vijeća roditeljaStipe Dugandžić: Cedevita jest favorit, ali i mi želimo pobjedu u polufinalu Kupa!
Comments: 4
  1. Blazkan
    17.02.2023 at 08:56

    Kulturno uspinjanje ljubuskog

    • Ljubuški
      17.02.2023 at 10:58

      Jel ono moguće. Veličanstveno

  2. Gost
    17.02.2023 at 20:56

    Goca sto nisi Bebeka pozva evo ga u Veljacima

    • bebek
      17.02.2023 at 21:52

      bebek je bio var sudac u slovačkoj tu veče…

17.02.2023 Društvo
IED “HERC INFO”

®© Ljubuški portal – ljportal.com | Ljubuški na dlanu

ljportal.com/osmrtnice
Kontakt

Address: Hrvatskih branitelja 57, 88320 Ljubuški

Phone: +387 63 214 819

Email: info@ljportal.com

2009-2026© Ljubuški portal - Ljubuški na dlanu