LJ::portal

  • Home
  • Društvo
  • Šport
  • Obavijesti
  • Crna kronika
  • Kultura
  • Pogled u prošlost
  • Arhiva
    • 1.2. 2009 – 21.2. 2014
    • 21.2. 2014 – 1.2. 2017
  • Osmrtnice
  • Info

UHAKUD u BiH organizira tradicionalni osmi „Susret zborova“ u Novom Travniku. UHAKUD u BiH.

susret-zborova-ilustracija
17.10.2023 Društvo

UHAKUD u BiH u suorganizaciji KUD „Stari hrast 2000“ i župe Presveto Trojstvo Novi Travnik organizira već tradicionalni osmi „Susret zborova“ koji će se održati 12. studenoga 2023. u Novom Travniku.

Program će započeti svečanim misnim slavljem u 11 sati u župnoj crkvi, a nakon toga u Domu kulture u Novom Travniku uslijedit će nastupi zborova.
Nakon službenog dijela programa svi izvođači imat će zajednički domjenak, a voditelji zborova sudjelovat će u radu okruglog stola kojeg će predvoditi mr. art. Katja Krolo Šarac i doc. dr. sc. Marina Bazina.

Pokrovitelj ovogodišnjeg Susreta zborova je Lidija Bradara, predsjednica Federacije BiH i Stjepan Dujo, načelnik općine Novi Travnik.
Osim zborova na Susretu mogu nastupiti i pjevačke skupine, kao i klape, a prijaviti se možete do 1. studenog na e-mail adresu: uhakud@gmail.com . Više informacija možete dobiti na navedeni mail, kao i na službenoj stranici www.uhakud.info.

Podsjetimo, prvi susret Zborova održan je 2014. godine u Prozoru, nakon toga u Bugojnu, Gradnićima kod Čitluka, Kreševu, Jajcu, Humcu i prošle godine u župi Gorica/Sovići.

Ideja Susreta zborova je podizanje svijesti i kulturna promocija zborskog pjevanja koja na našim prostorima vuče korijene zadnjih stotinjak godina, a u posljednje vrijeme se osobito pojavljuje sve veći broj amaterskih zborova koji djeluju unutar župnih zajednica pri Crkvi ili samostalno kao udruge građana. Kako bi se kultura razvijala u ispravnom smjeru, potrebni su i savjeti stručnjaka koji uvelike mogu olakšati rad u malim lokalnim sredinama, stoga je susret zborova odlično mjesto gdje se zborovi između sebe mogu povezati, upoznati te izmijeniti iskustva u radu te usvojiti nova znanja koja su prijeko potrebna u radu sa zborovima.

Temeljni cilj UHAKUD-a u BiH je očuvanje nematerijalne kulturne baštine Hrvata BiH kao segmenta kulturnog identiteta jednog naroda. Za postizanje tog cilja određene su aktivnosti koje u godišnjim planovima za sve sudionike provodi Udruga kroz planske aktivnosti svojih članova, kao stalnih i povremenih tijela. To su programi edukacije, smotri, izložbi, koncerata i drugih manifestacija.

lis 17, 2023Antonela Marinović Musa
Sestre Čuljak izborile odlazak na Balkansko prvenstvoKoraci za pripremu drva za ogrjev i savjeti za odabir motorne pile
17.10.2023 Društvo
IED “HERC INFO”

®© Ljubuški portal – ljportal.com | Ljubuški na dlanu

ljportal.com/osmrtnice
Kontakt

Address: Hrvatskih branitelja 57, 88320 Ljubuški

Phone: +387 63 214 819

Email: info@ljportal.com

2009-2026© Ljubuški portal - Ljubuški na dlanu