Mještani Crvenog Grma i brojni vjernici okupili su se sinoć na svetoj misi bdijenja uoči blagdana nebeskog zaštitnika mjesta, čime je započela završnica proslave jednog od najvažnijih dana za ovu ljubušku mjesnu zajednicu.
U ozračju molitve, zajedništva i zahvalnosti, okupljeni su otvorili svoja srca za milosti i darove koje donosi blagdan zaštitnika. Svetu misu uočnicu predslavio je humački gvardijan i župnik fra Miro Šego, koji je u svojoj propovijedi istaknuo kako mu je prva zadaća biti među svojim župljanima te dijeliti s njima radosti i izazove svakodnevnog života.
Njegova blizina vjernicima i predanost pastoralnom radu prepoznati su među okupljenima, koji su ga i ovom prigodom pratili molitvom i podrškom na njegovom svećeničkom i redovničkom putu.
Misno slavlje svojim je pjevanjem uzveličao župni zbor „Krist Kralj“ iz Čitluka pod ravnanjem Drine Dodig, pridonijevši svečanom i molitvenom ozračju ove posebne večeri.
Nakon mise uslijedio je tradicionalni blagoslov ognja i hrane koju su vrijedni mještani pripremili za zajedničko druženje. Nastavak večeri protekao je u znaku pučkog veselja koje je i ove godine okupilo velik broj ljudi.
Uz glazbu uživo, pjesmu, gangu, bećarac te bogatu gastronomsku ponudu, slavlje se nastavilo do kasno u noć. Mještani ističu kako iz godine u godinu proslava raste i privlači sve više posjetitelja, potvrđujući snažan duh zajedništva koji krasi Crveni Grm.
Središnja proslava blagdana održat će se sutra svečanim misnim slavljem, kada će se vjernici ponovno okupiti kako bi zajedno proslavili svog nebeskog zaštitnika.














