U Klinici za infektivne bolesti Sveučilišne kliničke bolnice Mostar od COVID-19 preminule su četiri osobe, iz Ljubuškog žena 1949., žena 1956., muškarac 1955.godište.
Od 13 novozaraženih iz Ljubuškog su četiri osobe (dvoje muških i dvije ženske).
Dana 26. prosinca 2021 u studenskom domu održan je novogodišnji šahovski turnir u Mostaru.
Nakon blagdana Božića u našim se krajevima obavlja pohod i blagoslov obitelji. Svećenici prema rasporedu obilaze vjernike svoje župe i mole zajedno s njima za mir, svjetlo i snagu u kršćanskom življenju.
U utorak 28. prosinca u novoj crkvi na Humcu s početkom u 19 sati održati će se božićni koncert zborova župe Humac u pratnji limene glazbe.
Župa Sv. Paškala Bajlonskog u Vitini u ponedjeljak 27. prosinca u župnoj crkvi nakon mise u 17 sati organizira svečani božični koncert" Veselje ti navješćujem".
A, jedne od najvećih i najljepših u Hercegovini kreirali su, po uzoru na svog osnivača, franjevci u samostanu na Humcu, pored Ljubuškog.
Maria i Vitomir Mandić na poseban način čuvaju i njeguju tradiciju božićnih običaja. Ovaj bračni par, čija je životna priča itekako zanimljiva, sa svojih šest sinova i dvije kćeri dočekuju najradosniji kršćanski blagdan u duhu zajedništva i veselja.
ČESTIT BOŽIĆ I BLAGOSLOVLJENA 2022. žele vam Vaši humački fratri
U povodu blagdana Božića i Nove godine čestitku žiteljima Zapadnohercegovačke županije i cijele Bosne i Hercegovine uputio je ministar financija i dopredsjednik Vlade Zapadnohercegovačke županije Toni Kraljević.
Brojni Ljubušaci okupili su se na Trgu dr. Franje Tuđmana gdje su imali priliku kušati ukusni bakalar uz dobru kapljicu vina.
Danas na Badnju večer 24. prosinca u 18 sati u crkvi na Humcu bit će slavljena dječja polnoćka, navodi se u Humačkom glasniku. Nakon sv. mise biti će uprizorenje živih jaslice ispred crkve na Humcu.
Bogat predblagdanski program u našem gradu završava tradicionalnim druženjem na Badnji dan.
Gradonačelnik Grada Ljubuškog Vedran Markotić organizira svečani prijem za studente dobitnike Rektorove i Dekanove nagrade za najuspješnije studente za akademsku 2020./2021. godinu, a koji imaju prebivalište na području Grada Ljubuškog.
Potporu je dobilo 353 studenata, kojima je iz Gradske uprave tijekom dana uplaćeno ukupno 176.500 KM.