Danas u 11.30 sati Policijska uprava Ljubuški je zaprimila prijavu da je u obiteljskoj kući u mjestu Humac u Ljubuškom muška osoba (76) počinila samoubojstvo vješanjem.
Zdravstvenu zaštitnu mjeru samoizolacije građani u ŽZH poštuju u potpunosti, potvrdio je Feni policijski komesar u ZHŽ-u Milan Galić.
Postoje pravila kojih se moramo pridržavati i zbog kojih danas nećemo moći biti na svetoj misi. Iz tog razloga, kao i u nedjelju Franjevački samostan i Župa sv. Ante Padovanskog Humac u suradnji s Ljubuškim portalom će u 11 sati prenositi uživo misu s Humca,tako da ćete svi moći slušati Božju riječ iz svojih domova.
Zbog nemogućnosti okupljanja u crkvi, prijenos svete mise iz crkve Presvetoga Srca Isusova u Studecima možete gledati na Facebooku Svetište Studenci.
Prvi oboljeli koronavirusom registriran je u Posušju.
Večeras je krenulo pranje ulica u užem gradskom područjumLjubuškog, a nakon pranja ulica uradit će se i dezinfekcija po svim područjima.
Peta je korizmena nedjelja. Prijeđimo u mislima kratko ovo proteklo vrijeme. U prvoj korizmenoj nedjelji čuli smo kako je đavao iskušavao Isusa. Sugerira mu da misli samo na sebe, da se ponaša sebično.
Iz SKB-a Mostar je potvrđeno da je preminuo prvozaraženi pacijent iz Gruda.
Možda ste primijetili da dani traju sve duže, a noć dolazi kasnije, što znači da se bliži ljetno računanje vremena. Većina ljudi željno iščekuje dan kada će se pozdraviti s tmurnim zimskim noćima te će službenom prihvatiti početak proljeća i dolazak ljeta.
U Širokom Brijegu je pod predsjedanjem Zdenka Ćosića zapovjednika Županijskog stožera civilne zaštite održana izvanredna sjednica Stožera.
Nakon što je potvrđen prvi slučaj zaraze novim koronavirusom u Ljubuškom, ravnatelj Doma zdravlja Ljubuški i član županijskog stožera Civilne zaštite dr. Ivan Landeka je u dnevnom izvještaju za Radio Ljubuški objasnio kako je došlo do zaraze.
Volonteri Crvenog križa Ljubuški u ovo vrijeme krize marljivo rade kako bi pomogli onima koji su ugroženi u vrijeme epidemije koronavirusa.
Danas je Crvenom križu Ljubuški došla vrijedna donacija hrane iz Crvenog križa Njemačke koja je realizirana zahvaljujući prijateljima iz Njemačke i Hrvatske te uz pomoć ljubuških ministara u Vladi ŽZH, gradonačelnika Grada Ljubuškog Nevenka Barbarića i JP Parkovima i direktoru HP Mostar Mati Rupčiću.
U Domu zdravlja Ljubuški registriran je prvi slučaj zaraze koronavirisom kod sedamdesetogodišnje ženske osobe, koja ima adresu stanovanja u Čitluku.
U Ljubuškom je potvrđen prvi slučaj pozitivan na korona virus, javila je reporterka N1 Tina Jelin Dizdar.