Ovim putem Vas obavještavamo da se zbog epidemije novog corona virusa, prema preporukama federalnog i županijskog Kriznog stožera, u Domu zdravlja Ljubuški, do daljnjeg, odgađaju:
Dakle porodica sa četiri osobe plaća otprilike tu cijenu za jedan mjesec, u Mostaru 2 marke (euro) po mjesecu, a recimo u Ljubuškom je ta cijena 17 maraka (8,5 eura) po osobi, ali u tom gradu ne možete naći opušak na ulici. Dakle, kada građani shvate i kada budu plaćali za odvoz i za odlaganje otpada malo veću cijenu onda će se razviti i svijest o tome da razdvajaju otpad.
Na području Županije Zapadnohercegovačke nema potvrđenog slučaja koronavirusom, no deset osoba je stavljeno pod zdravstveni nadzor, potvrdio je za Jabuka.tv županijski ministar zdravstva Tomislav Pejić.
Opremite vaš dom iz snova odabirom namještaja iz salona namještaja Mališić Međugorje. Na više od 2.000 m2 prodajnog prostora očekuje vas ponuda za udovoljiti svakom ukusu i stilu.
Do prekida nastave u školama na području Županije Zapadnohercegovačke za sada neće doći, potvrdila je ministrica obrazovanja ŽZH Ružica Mikulić.
Udruga PRAVI PUT Ledinac Grude , www.udrugapraviput.com zajedno sa Fondacijom MOZAIK.BA Sarajevo organizira jednodnevnu prezentaciju u Ljubuškom dana 18.03.2020. s početkom u 14:30h na lokaciji Gradska vijećnica Ljubuški.
Podsjećamo kako se ne preporučuju posjete ni održavanje većih skupova kao ni odlasci na putovanja zbog mogućnosti širenja zaraze ovim virusom.
Krizni stožer Ministarstva rada, zdravstva i socijalne skrbi Županije Zapadnohercegovačke je u priopćenju za javnost donio preporuke za ponašanje stanovništva s ciljem prevencije infekcije koronavirusom. Tim povodom danas smo u našem programu ugostili člana Kriznog stožera Ministarstva rada, zdravstva i socijalne skrbi ŽZH i ravnatelja Doma zdravlja Ljubuški, dr. Ivana Landeku.
U zbirci Muzeja franjevačkog samostana na Humcu, utemeljenog prije 150 godina, možete pogledati materijalne tragove burne povijesti jednoga grada. U pisanim dokumentima grad se prvi put spominje 1444. godine pod imenom Lubusa.
Učenici IV.d razreda i učiteljica Suzana Grgić odlučili su kroz zanimljivu „RADIONICU-MALI UČITELJI“ prenijeti svoje kreativne vještine i znanje. Pokazujući veliku kreativnost, sposobnost i volju pomogli su malenim prvašićima, učenicima I.a razreda s učiteljicom Natalijom Matijašević da zajedno osmisle i naprave cvjetove različitih oblika, veličina i razredni pano.
Krizni stožer Ministarstva rada, zdravstva i socijalne skrbi Županije Zapadnohercegovačke u cilju daljnjeg praćenja situacije i poduzimanja mjera iz kriznog plana pripravnosti za postupanje nadležnih institucija Županije Zapadnohercegovačke radi zaštite pučanstva od zaraznih bolesti izazvane novim koronavirusom COVID-2019, donosi priopćenje za javnost:
Glumci Kluba kulture "Libuša" vratili su se sinoć u Ljubuški s turneje u Orašju i Retkovcima gdje su se predstavili s humorističnom predstavom "Mrginji su u glavi". Najprije su "Mrginje" izveli u subotu u kinodvorani Orašje, a kako uoči svake predstave ima i određenih strahova, pa se tako razmišlja hoće li ljudi uopće doći, kako će primiti predstavu, tako je bilo i ovaj put, no svi strahovi su se pokazali neosnovanima.
Ogledni sat za učitelje razredne nastave, članove stručnog aktiva 4. razreda, održala je vanjska suradnica/savjetnica Zavoda za razrednu nastavu, prof. Valerija Dodig, u Osnovnoj školi Ivane Brlić-Mažuranić na Humcu. Oglednom satu su nazočile učiteljice Željana Pavlović, Dražana Matijašević, Dijana Grbavac, Marina Ereš, Katica Matić, Mirjana Marinović, pripravnica razredne nastave Kristina Mihaljević, pedagoginja Ana Nižić i voditeljica smjene Mirjana Pavičić. Tema oglednog sata je bila Živi svijet u stajaćicama, dio nastavne teme Vode zavičaja za 4. razred.
U subotu i nedjelju u Gradskoj sportskoj dvorani u Gospiću održano je 12. izdanje turnira u malom rukometu “Mali medo”. Na sportskom događaju natjecalo se80 ekipa iz Hrvatske i inozemstva.
Rukometašice Izviđač Central osiguranje nakon poraza u 12.kolu u Zvidovićima, čime su kompromitirali svoje šanse u borbi za titulu prvaka, sa strepnjom su bile ispraćene u Banja Luku na još jedno teško gostovanje. No, ovaj put „Skautice“ su bile u pravom elementu i bez velikih poteškoća su savladale banjalučku ekipu ŽRK Borac.