LJ::portal

  • Home
  • Društvo
  • Šport
  • Obavijesti
  • Crna kronika
  • Kultura
  • Pogled u prošlost
  • Arhiva
    • 1.2. 2009 – 21.2. 2014
    • 21.2. 2014 – 1.2. 2017
  • Osmrtnice
  • Info

Poduzetnik Ivan Glibo i dr.med.vet. Danijel Brajković nominirani za “Hercegovca godine”

GliboBrajkovic
19.03.2025 Zanimljivosti

Svestrani poduzetnik Ivan Glibo nominiran za “Hercegovca godine”

Ramski kraj, posebno Uzdol, ali i Hercegovina se ponosi Hercegovcima koji su prvenstveno čestiti ljudi, a uz to su ostvarili zavidne poslovne uspjehe, kakve već dugi niz godina niže Ivan Glibo, Uzdoljanin s mostarskom adresom.

Rijetko tko se može pohvaliti s toliko uspješnih projekata poput Ivana Glibe.
Uz sve to Ivan je i veliki humanitarac.

Iz prebogate biografije Ivana Glibe izdvajamo sljedeće:

DOKTORAT

Upisao doktorat na Filozofskom

fakultetu Sveučilišta u Mostaru

FAKULTET

Vrhbosanska katolička teologija, Sarajevo

SREDNJA ŠKOLA

Klasična gimnazija za spremanje svećenika, Rijeka – Dubrovnik

DODATNA EDUKACIJA

  • 16 tečajeva u Švicarskoj, Njemačkoj, Austriji i Italiji u organizaciji NATO-a i Ministarstava vanjskih poslova i obrane ovih zemalja
  • Škola za odnose s javnošću u Mostaru.
  • Završio usavršavanje na Pučkom otvorenom učilištu Zagreb za glasnogovornika.
  • Škola javnog nastupa Centra za odnose s Javnošću Jugoistočne Europe Beograd.
  • Javni nastup kod TJ Walker – Beograd koji je pred. Baracka Obamu pripremao za javne nastupe.
  • Sudionik više desetaka stručnih konferencija ili seminara s područja odnosa s javnošću u BIH, RH i drugim zemljama Europe

Savjetnik za odnose s javnošću

Savjetnik u poljima odnosa s javnošću, marketinga i razvoja poslovnih modela koji se temelje na sadržaju. Privatni poduzetnik i osnivač desetaka projekata preko koji je prisutan u medijima.

  • Odnosi s javnošću
  • Savjetovanje u poljima medija, oglašavanja i politika.

Djelovanje

Dugogodišnje iskustvo u odnosima s javnošću, križnom komuniciranju i političkim kampanjama.

  • Direktor projekta Kravata oko Hrvatske, organizacija izložbe „Izazov Kravate“ u BiH i Crnoj Gori.
  • Organizator prvog kriznog foruma u BiH – komunikacija, motivacija i ponašanje u krizi.
  • Gost predavač o brendiranju i stvaranju imagea na stručnim konferencijama u regiji.
  • Organizirao i vodio više društveno-kulturnih događanja i manifestacije.
  • Godine 2012 suizdavač knjige TAJNA JAVNOG NASTUPA, autora TJ Walkera.
  • Idejni tvorac i suautor, te suorganizator PR Days Mostariensis u Mostaru zajedno s Filozofskim fakultetom Mostar.

STRUČNO ISKUSTVO

Od 2002 – do danas strateški ili operativno sudjeluje u kreiranju ili vođenju političkih kampanju u BIH i HR.

ISKUSTVO

HVO; 1992 – 1995. god.

Ministarstvo obrane HR Herceg-Bosne; 1995 – 1997. god.

Ministarstvo obrane Federacije BiH; 1997 – 1999. god.

DUBROVAČKA BANKA DD MOSTAR

  • Direktor marketinga i korporativnih komunikacija 1999-2000.

AURO BANKA DD MOSTAR

  • Direktor marketinga i korporativnih komunikacija 2000-2001.

HYPO ALPE-ADRIA BANKA DD MOSTAR

  • Direktor marketinga i korporativnih komunikacija, 2001.

Osim navedenog, u proteklih dvadesetak godina, kao odgovorna osoba ispred domaćih i stranih tvrtki, na tržište uvodio je više proizvoda i usluga.

Vlasnik tvrtki u BiH i HR.

 

Dr.med.vet. Danijel Brajković iz Dretelja/Čapljina nominiran za “Hercegovca godine”

Na pomen imena dr.med.vet. Danijela Brajkovića iz Čapljine, na prvu je reakcija da je riječ o ljudini, dobrom plemenitom čovjeku i humanisti, pa tek potom o izuzetno stručnom doktoru Veterinarske medicine.

Najvrijednija “diploma” biti čovjek.
Očito je Danijel stekao te temeljne životne vrijednosti u obiteljskom domu i tako kroči kroz život. Prvo čovjek, pa tek onda titule.

Ne samo da je poznat u svom kraju već i šire, naročito zbog svog iznimno stručnog i empatičnog pristupa u liječenju i zaštiti kućnih ljubimaca koje mnogi smatraju kao članove obitelji.
Dr. Danijel s velikom odgovornošću i ljubavlju pristupa i obavlja svoj posao, te stoga nije ni čudo što je ovaj omiljeni veterinar tražen i izvan granica BiH. Nema sumnje da će ovoga svestranog Hercegovca mnogi podržati u ovom natjecanju.
Iz bogate biografije izdvajamo:

Rođen 4. kolovoza 1981. u Čapljini. Osnovnu školu završio u Čapljini, a gimnaziju u Ljubuškom. Po završetku osnovne škole 1996 ostao je bez oca s 15 godina, hrvatskog branitelja koji je preminuo od posljedica ratnih stradanja u 42 god. života. 2001 god.
Upisao fakultet Veterinarske medicine Sveučilišta u Zagrebu na kojem je diplomirao 2008. godine s izvrsnim uspjehom., te stekao zvanje doktora veterinarske medicine.
Po završetku fakulteta imao je ponudu s više zavoda i klinika da ostane na fakultetu kao asistent, no vukla ga je želja za rodnim krajem, te se vratio u Hercegovinu i dobio posao u Veterinarskom zavodu Mostar. 2009 godine upisao je postdiplomski specijalistički magistarski studij na Veterinarskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, koji je završio 2013. i stekao zvanje Sveučilišnog magistra.
Nakon zaposlenja u Mostaru, 2012 god. u Čapljini otvora privatnu Veterinarsku stanicu, s kolegom dr.vet.med Ivanom Brajkovićem, gdje radi i danas. U njihovoj veterinarskoj stanici Vetagro d.o.o. Čapljina ima uposlena 3 doktora veterinarinarske medicine, ekonomist i pomoćno osoblje. Rade široki spektar veterinarskih poslova i usluga, od liječenja velikih i malih životinja, pčela, preventivnih cijepljenja, laboratorijske dijagnostike, kirurgije, veterinarskog nadzora objekata koji se bave preradom, proizvodnjom i skladištenjem animalnih namirnica, poslove Javnog zdravstva, nadzor unutarnjeg prometa animalnih namirnica i drugo. Trenutačno je u pripremi doktorske disertacije, na Veterinarskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu. Oženjen je od 2008, otac troje djece, dva sina i kći. Živi u Dretelju pokraj Čapljine. Voli razne kućanske poslove, naravno one muške, za sebe i obitelj uzgaja domaću biljnu i životinjsku hranu. To smatra odmorom i terapijom od zaista ponekad napornog, stresnog i odgovornog posla kao što je veterina. Od hobija ističe ribolov, kad god ima priliku voli otići da dušu odmori. Voli druženja, uživa u dobrom društvu i dobroj tradicionalnoj hrani. Voli kuhat i spremat razne vrste dobre hrane. Da nije veterinar, bi bi kuhar zbog ljubavi prema dobroj tradicionalnoj kuhinji. Uvijek se vodi s tim da treba biti skroman i pošten u svemu, susretljiv prema svakome, karakteran imati svoj pravac i principe, bavit se samim sobom i svojim životom. Najvažnije je kaže dr. Brajković biti Bogu zahvalan na svemu što nam daje u životu.

Ne sumnjamo da će obojica imati veliku podršku u ovom natjecanju.

ožu 19, 2025Desk Redakcija
Biti otac danas i prije 30 godina potpuno je druga priča, nekad oca nije bilo od jutra do mrakaZnate li što je Pelješki ipsilon? Prometna kralježnica koja mijenja jug Hrvatske
19.03.2025 Zanimljivosti
Ljubuški portal
IED “HERC INFO”

®© Ljubuški portal – ljportal.com | Ljubuški na dlanu

Osmrtnice.ljportal.com
Kontakt

Address: Hrvatskih branitelja 57, 88320 Ljubuški

Phone: +387 63 214 819

Email: info@ljportal.com

2009-2025© Ljubuški portal