Seniori i uprava NK Ljubuškog su imali zanimljivo druženje, svojevrsni team building, planinarenje na Hajdučka vrata na planinu Čvrsnicu, na 2059 metara nadmorske visine i uspon od 9,5 kilometara.
Dr. Andrea Jurić je jučer za Avaz potvrdila da više nije epidemiolog u Federalnom zavodu za javno zdravstvo te da će od sutra (ponedjeljak) preuzeti novu dužnost u ZJZ ZHŽ - v.d. ravnateljice Zavoda za javno zdravstvo ZHŽ.
Šanse za preživljavanje u ovim uvjetima su veoma male. Kao ekipa smo dali sve od sebe, a došli su i članovi Gorske službe spašavanja iz BiH.
Ugledni hrvatski znanstvenik ljubuških korijena Gordan Lauc, na svom Facebook-u objavio je još jednu informaciju o istraživanju provedenom u Švedskoj, a koje se odnosi na razvijanje imuniteta od koronavirusa.
U emisiji "Štik" (Širin tjedni komentar) stalni suradnik Radija Ljubuški Ivan Ereš Šire prokomentirao je tri događaja tjedna, tri aktualne teme.
- Radim već više mjeseci na skladanju glazbe za glazbeno-scensko djelo “Glazbena snovopriča” Petra Barbarića. Nadam se da ćemo sve pripreme oko premijere ovog djela završiti do konca ove godine - kaže nam Boban.
Zavod za javno zdravstvo ZHŽć-a obavještava da je u protekla 24 sata na području Županije Zapadnohercegovačke na prisustvo koronavirusa testirana 41 osoba.
Čini mi se da je u ovom materijaliziranom svijetu Uznesenje BDM na nebo izazov da čovjek počne misliti i na vječne stvarnosti koje je Marija ostvarila - kazao je vrhbosanski nadbiskup kardinal Vinko Puljić.
NK Ljubuški sinoć je na Babovcu pobijedio HNK Brotnjo 4-1. Strijelci za NK Ljubuški bili su P. Puljić, L. Bencun, V. Vištica i A. Biško, a za goste je strijelac bio M. Rozić. Utakmicu za NK Ljubuški je završilo čak 9 igrača mlađih od 21 godinu.
Uz kupanje i sunčanje, mladi se zabavljaju omiljenom igrom – malim nogometom. Nakon osvježenja u Trebižatu, prijeđe se samo s drugu stranu nasipa i otpočne magično loptanje na male branke… Igrači su bosonogi, ali to ne smeta, dapače, veoma je zdravo za tabane i noge… Pritom, gledatelji posjedaju po nasipu, drukaju i bodre, pljeskom nagrađuju dobe poteze i pogotke, zbijaju šale… Ljetu na Trebižatu još nije kraj…
Iskreno HVALA svima koji su pokazali svoje veliko, humano i solidarno srce!
U kino dvorani u Grudama je održana sjednica Kriznog stožera Ministarstva zdravstva, rada i socijalne skrbi na kojoj su osim članova Kriznog stožera sudjelovali i Nikica Tomas ravnatelj Uprave za inspekcijske poslove Županije Zapadnohercegovačke, Milan Galić komesar policije MUP-a Županije Zapadnohercegovačke i novoimenovana v.d. ravnateljica Zavoda za javno zdravstvo Županije Zapadnohercegovačke epidemiologinja Andrea Jurić, dr. medicine.
Dok se epidemiološka situacija usložnjava i broj zaraženih od koronavirusa u Hercegovini raste, svadbena slavlja, koja najčešće broje stotine uzvanika, normalno se održavaju.
Dr. Ivan Landeka, ravnatelj Doma zdravlja Ljubuški, te član županijskog i gradskog Kriznog stožera govorio je u programu Radija Ljubuški o aktualnoj situaciji s koronavirusom u našem gradu, gdje je u protekla 24 sata registrirano četvero novozaraženih.